• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo ketvirtadienio dalis klaipėdiečių nebegali naudotis namuose bėgančiu vandeniu – anot jų, vanduo dvokia, yra purvinas, o daliai žmonių nuo jo netgi darosi bloga. Vandenį teikiančios AB „Klaipėdos vanduo“ atstovai sako, kad tiekiant vandenį, buvo laikinai padidinta natrio hipochlorito koncentracija, tačiau tiekiamas vanduo dėl to pavojaus gyventojų sveikatai nesukelia, o chemikalų kiekis neviršija nustatytos normos. 

Nuo ketvirtadienio dalis klaipėdiečių nebegali naudotis namuose bėgančiu vandeniu – anot jų, vanduo dvokia, yra purvinas, o daliai žmonių nuo jo netgi darosi bloga. Vandenį teikiančios AB „Klaipėdos vanduo“ atstovai sako, kad tiekiant vandenį, buvo laikinai padidinta natrio hipochlorito koncentracija, tačiau tiekiamas vanduo dėl to pavojaus gyventojų sveikatai nesukelia, o chemikalų kiekis neviršija nustatytos normos. 

REKLAMA

Į tv3.lt naujienų portalą kreipusis klaipėdietė Sandra pasakoja, kad jau nuo praėjusios savaitės ketvirtadienio jos ir aplinkinių gyventojų namuose, esančiuose Kretingos ir aplinkinių gatvių teritorijoje, teka smirdantis vanduo. 

Pasak klaipėdietės, vanduo yra toks purvinas ir skleidžia tokį tvaiką, kad jo negalima nei gerti, nei naudoti nusimaudymui ar indų plovimui. 

REKLAMA
REKLAMA

Sandros teigimu, dėl to nukenčia ne tik gyvenamuosiuose namuose gyvenantys klaipėdiečiai, bet ir paslaugas suteikiančios įmonės – štai kirpyklose, anot jos, kirpėjos paprasčiausiai negali nuplauti klientų plaukų.

REKLAMA

O kai kuriems žmonėms, paragavusiems šio vandens, ant Sandros, prasidėjo pykinimas ir jie netgi vėmė. 

„Žmonės aplinkiniai skundžiasi. Vienam pilvą dėl to skauda, kitas apsivėmė. Mes patys irgi atsigėrėm to vandens – pilvą skauda. Žinokit, neįmanoma, rankas nusiplauni – smirda rankos, indus nusiplauni – smirda indai. Tik atsuki kraną, vanduo bėga ir jaučiasi kažkokia smarvė“, – žurnalistams pasakoja Sandra. 

Moteris prideda, kad kai kurie kaimynai mėgino pravalyti vandenį pildami tam skirtus skysčius, tačiau tai nepadėjo. Todėl dabar, tiek Sandra, tiek jos kaimynai važiuoja pirkti vandens į parduotuves

REKLAMA
REKLAMA

„Tiek nuosavi namai, tiek penkiaaukščiai, tiek 12-os aukštų butų gyventojai, visi kas susitikdavom ,pasišnekėdavom, kad visiems eina tas kvapas“, – aiškina Sandra. 

Dėl smirdančio vandens, anot Sandros, buvo kreiptasi ir į klaipėdiečiams vandenį tiekiančią įmonę AB „Klaipėdos vanduo“. Tačiau jie, moters teigimu, paprasčiausiai pasakė, kad chemikalų skaičius vandenyje atitinka normas ir nieko daugiau nekomentavo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Smirdančiu vandeniu klaipėdiečiai aktyviai skundėsi ir „Facebook“ socialiniame tinkle, kuriame jie dalinosi savo nemaloniomis patirtimis. 

„Ką tik maudėmės – tai po dušo taip stipriai lyg baseino chlorke atsiduoda  – nemalonu, nėra taip buvę…“, – socialiniame tinkle komentuoja vienas gyventojas.

„Visad vandenį geriu iš čiaupo, šiandien atsigėriau stiklinę, tai skonis visai pakitęs, ėjau vandens pirkt...“, – prieš keletą dienų rašė ir kitas klaipėdietis. 

REKLAMA

AB „Klaipėdos vanduo“ pateikė atsakymą

Į gyventojų skundus sureagavo ir vandenį jiems tiekianti AB „Klaipėdos vanduo“. Jų pateiktame atsakyme tvirtinta, kad nemalonus kvapas atsirado dėl laikinai padidintos natrio hipochlorito koncentracijos.

Siekiant užtikrinti geriamojo vandens saugumą, pereinant prie naujos technologijos, leidžiančios ilguoju periodu saugiau, ekologiškiau ir tvariau paruošti bei dezinfekuoti geriamąjį vandenį, buvo laikinai padidinta natrio hipochlorito koncentracija, vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis.

REKLAMA

Nors vanduo yra visiškai saugus vartoti, tam tikri skonio ir kvapo pokyčiai susidarė natrio hipochloritui reaguojant su oru ir natūraliomis mineralinėmis medžiagomis, esančiomis vandenyje“, – aiškinama AB „Klaipėdos vanduo“ pateiktame atsakyme. 

Be to, klaipėdiečių vandens tiekėjas pabrėžia, kad nuo ketvirtadienio, siekiant panaikinti sklindantį nemalonų kvapą, aktyviai plaunami vandens tinklai, o vandens kokybė po truputį gerėja. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo ketvirtadienio be pertraukų aktyviai plauname tinklus ir išleidžiame vandenį per hidrantus, tam, kad sumažintume gyventojams kilusį diskomfortą dėl pakitusio kvapo. Taip pat operatyviai reaguojame į gyventojų pranešimus, tad pastebima, jog vandens kokybė palaipsniui gerėja.

Taip pat pastarąsias dienas siekiame vandenį gyventojams dezinfekuoti saugesniu, ekologiškesniu ir gamtai ženkliai draugiškesniu būdu – panaudojant elektrolizę. Tai pažangus vandens dezinfekavimo būdas, kuomet iš įprastos valgomosios druskos (NaCl) pagaminamas chloro tirpalas. Procesas vyksta elektros srovės pagalba, pasitelkiant tik vandenį ir valgomąją druską, tad taip pagamintas chloro tirpalas yra itin efektyvus ir saugus.

REKLAMA

Ši technologija pasirinkta, atsižvelgiant į svarbias priežastis:

  • ekologiškumas: elektrolizė sumažina aplinkos taršą, nes atsisakoma sunkių chemikalų, pakanka tik valgomosios druskos ir vandens;
  • saugumas: ji leidžia vietoje gaminti ir dozuoti saugų, reikiamą chloro kiekį, mažinant pavojų, susijusį su natrio hipochlorito transportavimu ir sandėliavimu;
  • tvarumas: tai modernus sprendimas, leidžiantis efektyviai valdyti vandens kokybę, natūraliai pasigamint natrio hipochlorito tik tiek, kiek reikia“, – teigia AB „Klaipėdos vanduo“ atstovai. 

Vandenį vartoti saugu 

Be to, AB „Klaipėdos vanduo“ atstovai tvirtina, kad net ir smirdantis vanduo gyventojų sveikatai yra nepavojingas ir jį vartoti galima. O ir chloro koncentracija nuo praeitos savaitės penktadienio yra ženkliai nukritusi.

REKLAMA

Vanduo buvo ir išlieka visiškai saugus vartoti, tik tam tikri skonio ir kvapo pokyčiai padarė jį mažiau malonų dėl kvapo, atsirandančio natrio hipochloritui reaguojant su oru ir natūraliomis mineralinėmis medžiagomis, esančiomis vandenyje.

Specialistai nuolat vertina ir stebi vandens cheminę sudėtį. Laisvo chloro koncentracija šiai dienai nuo penktadienio yra gerokai nukritusi nuo 0,02 mg/l iki 0,006 mg/l, kuomet Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis galima laisvo chloro koncentracija geriamajame vandenyje yra 0,2–0,5 mg/l“, – tvirtina AB „Klaipėdos vanduo“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, jie prideda, kad tam tikras diskomfortas klaipėdiečiams gali jaustis tol, kol tinkle esantis vanduo visiškai neatsinaujins, todėl tiksliai pasakyti, kada klaipėdiečiai nebejaus nemalonaus kvapo, bendrovė negalėjo. 

„Vietomis vis dar pastebimi vandens skonio ir kvapo pokyčiai yra susiję su senesniu vandeniu tose tinklo atšakose, kur yra mažesnis suvartojamumas.  Atsižvelgiant į tai nuo ketvirtadienio be pertraukų aktyviai plauname tinklus ir išleidžiame vandenį per hidrantus, operatyviai reaguojame į gyventojų pranešimus, todėl vandens kokybė palaipsniui gerėja“, – komentuoja vandenį teikianti bendrovė. 

O jei gyventojai vis dar susiduria su problemomis, o jų namuose leidžiamas vanduo turi į jodą ar chlorą panašų kvapą, AB „Klaipėdos vanduo“ ragina kreiptis į juos bendruoju telefonu +370 46 220 220 arba el. paštu [email protected].

Prieš keletą metų Kretingos vandentekio vandenyje ir kirminuku buvo, bet vandentiekos įmonė bandė įrodirėti kad tai normalu. Veiksmų ėmėsi tik už mėnesio.......
Globalistu kuriu tikslas sumažinti zmoniu skaiciu organizacija PSO darys kazka gero zmonems ?
Ekologiškumas, tvarumas....Man jau šlykštu, kai išgirstu šiuos žodžius.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų